Utorok, 11. august 2020
Zamračené  23,7 °C
Mimoriadne správy

Polícia prehľadáva domy Bödora aj sudcov podozrivých zo spolupráce s Kočnerom

 Webnoviny  29. január 2020  38
Polícia prehľadáva domy Bödora aj sudcov podozrivých zo spolupráce s Kočnerom

29.1.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti od stredajšieho rána zasahujú na viacerých miestach Slovenska. Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, momentálne prebieha policajná akcia súvislosti s prípadom vyšetrovacieho tímu Hmla. Ide o domové prehliadky a prehliadky iných priestorov na rôznych miestach západného Slovenska.

Ako informuje denník SME, polícia zasahuje u viacerých sudcov, ktorí sú podozriví zo spolupráce s podnikateľom Marianom Kočnerom a tiež u podnikateľa Norberta Bödora neďaleko Nitry. V stredu nadránom polícia zasahovala napríklad aj v dome Vladimíra Sklenku, bývalého podpredsedu Okresného súdu Bratislava I.

Sklenka údajne spolupracoval s Kočnerom a zo súdu mu mal vynášať dôverné informácie o priebehu rôznych súdnych sporov a rozhodoval na jeho pokyn. Polícia zadržala Sklenku doma v okrajovej časti hlavného mesta, na mieste boli aj kukláči.

Portál tiež uvádza, že polícia podľa dostupných informácií vykonáva polícia zaisťovacie úkony aj u ďalších sudcov, ktorí sú podozriví zo spolupráce s Kočnerom vrátane bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a jej sestry sudkyne Krajského súdu v Bratislave Andrei Haitovej. Podrobnosti nateraz nie sú známe.

Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia prehľadáva domy Bödora aj sudcov podozrivých zo spolupráce s Kočnerom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.