Utorok, 29. september 2020
Oblačno  8,6 °C
Mimoriadne správy

Policajtka mala pomáhať cudzincom prechádzať cez hranicu, hrozí jej 10 rokov za mrežami

 Webnoviny  19. jún 2020  43
Policajtka mala pomáhať cudzincom prechádzať cez hranicu, hrozí jej 10 rokov za mrežami

19.6.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia vo štvrtok 18. júna vykonala zákrok na hraničnom priechode Vyšné Nemecké-Užhorod zákrok, pri ktorom zadržala príslušníčku polície. Tá mala pomáhať cudzincom z tretích krajín nelegálne prekračovať hranicu. Agentúru SITA o tom informovala Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.

Neoprávnený zásah do počítačového systému


Zákrok príslušníkov špecializovaného tímu pod vedením vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby bol vyvrcholením takmer dvojročnej analytickej práce tímu, zhromažďovania a vyhodnocovania dôkazov.

Obvinená policajtka mala podľa orgánov činných v trestnom konaní pomôcť prekročiť hranicu trom desiatkam Ukrajincov, ktorým bol vstup alebo pobyt na území Schengenského priestoru zakázaný a boli nežiadúcimi osobami. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby 35-ročnú policajtku, zaradenú na Oddelení hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach, obvinil v dvoch prípadoch zo zločinu prevádzačstva, zločinu a prečinu a zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu neoprávneného zásahu do počítačového systému.

Pomohla analýza kamerových záznamov


V súčasnosti naďalej pokračuje vyšetrovanie a vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony. V prípade dokázania viny jej hrozí 10 rokov odňatia slobody.

Polícia uviedla, že vyšetrovanie bolo v tomto prípade veľmi náročné v oblasti zberu a vyhodnocovania rôznych druhov dát z niekoľkých informačných systémov, analýzy kamerových záznamov z obdobia viac ako jedného roka a samozrejme hľadania svedkov a ich následných výsluchov.

Viac k témam: prevádzačstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajtka mala pomáhať cudzincom prechádzať cez hranicu, hrozí jej 10 rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.