Streda, 30. september 2020
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Policajti zatkli opitého vodiča, brázdil ulice Trenčianskeho kraja

 Webnoviny   5. september 2020  50
Policajti zatkli opitého vodiča, brázdil ulice Trenčianskeho kraja

5.9.2020 (Webnoviny.sk) - Považskobystrickí dopravní policajti pri bežnej cestnej kontrole medzi obcami Považská Teplá a Záskalie krátko pred 8:00 hodinou zastavili a skontrolovali vozidlo Toyota, ktoré riadil 44-ročný vodič. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom merania. Polícia SR o tom informuje na sociálnej sieti.

Ako ďalej priblížila, vodič nafúkal 0,63 mg/l, čo predstavuje 1,31 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška mala hodnotu 0,59 mg/l, čo predstavuje 1,23 promile alkoholu. Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely.

Vodiča obvinili z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že podľa trestného zákona mu za uvedený skutok môže súd uložiť až ročný trest odňatia slobody. O výške jeho trestu bude rozhodovať sudca Okresného súdu v Považskej Bystrici.

Viac k témam: alkohol za volantom
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajti zatkli opitého vodiča, brázdil ulice Trenčianskeho kraja © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.