Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
Policajti v Prešove zadržali dvoch Poliakov hľadaných pre pokus o vraždu, pri zásahu zaistili aj ich drogové laboratórium – VIDEO
Webnoviny 27. december 2024 450
27.12.2024 (SITA.sk) - Príslušníci Policajného zboru zadržali v Prešove dvoch Poliakov vo veku 39 a 34 rokov, ktorí sú hľadaní poľskou políciou pre podozrenie z pokusu o vraždu.
Ako informoval hovorca policajného prezídia Roman Hájek, pri zásahu polícia zaistila strelné zbrane, strelivo a laboratórium na výrobu drog v obci Medzany v prešovskom okrese. Policajti tiež zhabali chemické prekurzory, laboratórne vybavenie a kryštalickú látku, ktorá bude podrobená ďalšiemu skúmaniu.
Obaja muži zároveň čelia obvineniam z nelegálnej výroby a obchodovania s drogami, za čo im hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na 15 rokov. "Na oboch mužov boli vydané európske zatýkacie rozkazy a preto sú umiestnení v cele policajného zaistenia," uviedol Hájek.
Doplnil, že na zadržaní dvojice sa zúčastnili policajti z Národnej protidrogovej jednotky Prezídia Policajného zboru v spolupráci s Pohotovostným policajným útvarom Prešov, kriminalistami Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove a príslušníkmi Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.
Viac k témam: Drogy, hovorca policajného prezídia, Pokus o vraždu
Zdroj: SITA.sk - Policajti v Prešove zadržali dvoch Poliakov hľadaných pre pokus o vraždu, pri zásahu zaistili aj ich drogové laboratórium – VIDEO © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA