Pondelok, 21. september 2020
Slnečno  21,4 °C
Mimoriadne správy

Policajti udelili za dva dni 150 pokút za nenosenie rúšok, zopár prípadov nahlásili aj hygienikom

 Webnoviny   4. september 2020  32
Policajti udelili za dva dni 150 pokút za nenosenie rúšok, zopár prípadov nahlásili aj hygienikom

4.9.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia počas prvých dvoch septembrových dní uložila 150 blokových pokút v celkovej hodnote 3 140 eur za nenosenie rúšok. Zároveň v tejto súvislosti postúpili policajti 12 oznámení na Úrad verejného zdravotníctva SR. Policajný zbor o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Od 4. júla platí zákaz pohybovať sa na verejnosti v priestoroch interiérov budov a v prostriedkoch verejnej dopravy bez prekrytia nosa a úst.

Viac o téme: Koronavírus


V prípade, že policajná hliadka zistí porušenie opatrenia, môže uložiť osobe za priestupok pokutu do výšky tisíc eur. V odôvodnených prípadoch môže prípad oznámiť na príslušný okresný úrad, ktorý môže uložiť pokutu počas mimoriadnej situácie do výšky 1 659 eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, pokuty
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajti udelili za dva dni 150 pokút za nenosenie rúšok, zopár prípadov nahlásili aj hygienikom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.