Pondelok, 28. september 2020
Oblačno  7,1 °C
Mimoriadne správy

Policajti objasnili smrť Košičanky, zo zabitia obvinili 28-ročného muža (foto)

 Webnoviny   2. júl 2020  48
Policajti objasnili smrť Košičanky, zo zabitia obvinili 28-ročného muža (foto)

2.7.2020 (Webnoviny.sk) - Policajti objasnili smrť ženy, ktorú pred dvomi týždňami našli mŕtvu v kríkoch v blízkosti Thurzovej ulice v Košiciach.

Telo už bolo v značnom štádiu rozkladu a zahádzané odpadkami. Zisťovať museli aj totožnosť obete, ktorú následne potvrdila aj analýza DNA. Obeťou bola 37-ročná Košičanka. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mésarová, v krátkom čase vypátrali aj páchateľa.

Vyšetrovateľ zo zločinu zabitia obvinil 28-ročného muža z Košíc. Ten podľa doterajšieho vyšetrovania ženu najprv napadol, potom ju udusil a telo zakryl rôznymi odpadkami. K činu sa priznal a popísal ohavný priebeh celého skutku. Bližšie okolnosti tohto prípadu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Na muža bol podaný podnet na jeho väzobné stíhanie, v prípade dokázania viny mu hrozí trest na sedem až desať rokov.

Viac k témam: zabitie
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajti objasnili smrť Košičanky, zo zabitia obvinili 28-ročného muža (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.