Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Policajti fingovali krádež elektrotechniky, obvinili ich z poistného podvodu
19.3.2025 (SITA.sk) - Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v utorok 18. marca zadržal policajta odboru poriadkovej polície obvodného oddelenia Policajného zboru (PZ) v Nitrianskom kraji a príslušníka mestskej polície, pričom oboch obvinil z trestného činu poisťovacieho podvodu.
Ako ďalej informovala hovorkyňa policajnej inšpekcie Andrea Dobiášová, príslušník Policajného zboru čelí obvineniu aj zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Príslušník PZ totiž podľa inšpekcie počas svojej služby inštruoval príslušníka mestskej polície, ako má zahladiť stopy po nafingovaní krádeže elektrotechniky zo svojho auta.
"Na základe inštruktáže mestský policajt nahlásil na polícii krádež vlámaním do auta. Potom uviedol do omylu poisťovňu, ktorá mu vyplatila poistné plnenie vo výške 3 000 eur," uviedla Dobiášová. Doplnila, že príslušníkovi Policajného zboru môže hroziť trest odňatia slobody na dva roky až päť rokov a mestskému policajtovi na šesť mesiacov až tri roky.
Viac k témam: hovorkyňa policajnej inšpekcie, Obvinenie, Podvod, Policajná inšpekcia, Policajti
Zdroj: SITA.sk - Policajti fingovali krádež elektrotechniky, obvinili ich z poistného podvodu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov