Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Policajti boli povolaný do bytu pre neutíchajúci detský plač, matka nechala doma bez dozoru len 1,5 ročnú dcéru

 Webnoviny  19. január 2024  55  
Policajti boli povolaný do bytu pre neutíchajúci detský plač, matka nechala doma bez dozoru len 1,5 ročnú dcéru

19.1.2024 (SITA.sk) - Polícia vyšetruje v súvislosti s trestným činom opustenia dieťaťa mladú matku, ktorá v obci v okrese Hlohovec nechala doma bez dozoru 1,5 ročnú dcérku.

Neutíchajúci detský plač


Policajti boli počas nočnej služby vyslaní na preverenie oznámenia, podľa ktorého sa z prázdneho bytu ozýva neutíchajúci detský plač. Hliadka podľa trnavskej polície zaklopala na dvere, no z bytu bolo počuť len detský plač.

„Keďže ani na opakované výzvy nikto nereagoval, vznikla dôvodná obava, že by sa dieťa mohlo nachádzať v ohrození života. Preto sa policajti rozhodli, za prítomnosti susedov, byt otvoriť. Staršie dvere sa im podarilo bez poškodenia vytiahnuť z pántov a vojsť dnu,“ informovala trnavská polícia.

Matka sa vrátila po piatich hodinách


Policajti našli v byte len malé dievčatko, ktoré za pomoci susedov prebalili a prezliekli do čistého oblečenia. Polícia zároveň kontaktovala pracovníčku sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Po príchode sociálnej pracovníčky, ktorá situáciu preverila, prišla na miesto aj privolaná RZP. Zdravotníci si dievčatko prevzali a previezli na pozorovanie do trnavskej nemocnice. Mladá matka sa domov vrátila po viac ako piatich hodinách.

Viac k témam: Dieťa, opustené dieťa, Rýchla zdravotná pomoc (RZP), Trestný čin, trnavská polícia
Zdroj: SITA.sk - Policajti boli povolaný do bytu pre neutíchajúci detský plač, matka nechala doma bez dozoru len 1,5 ročnú dcéru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.