Štvrtok, 22. október 2020
Prevažne slnečno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Policajt obvinený pre nezákonné lustrácie novinárov ostane vo väzbe

 Webnoviny  13. august 2020  71
Policajt obvinený pre nezákonné lustrácie novinárov ostane vo väzbe

13.8.2020 (Webnoviny.sk) - Krajský súd v Bratislave zamietol sťažnosť Pavla V., stíhaného pre nezákonné lustrácie, proti vzatiu do väzby. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Dodal, že rozhodnutie súdu je právoplatné. Pavla V. zobral do väzby ešte 26. júna Okresný súd Bratislava III. Dôvodom bola obava, že by mohol ovplyvňovať svedkov.

Príslušníci Úradu inšpekčnej služby rezortu vnútra zadržali bývalého vysokého funkcionára Policajného zboru SR Pavla V. v súvislosti s prípadom takzvaných. „lustrácií novinárov“ v júni tohto roku. Vyšetrovateľ ho vtedy obvinil zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Zároveň Pavol V., ktorý je postavený mimo policajnú službu, čelí aj obvineniu zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi v súvislosti s lustrovaním ďalších osôb, ktoré nie sú súčasťou novinárskej obce.

V trestnom konaní vedenom pre neoprávnené lustrácie novinárov vystupuje 168 poškodených. Z toho je 28 novinárov a 140 iných osôb.

Viac k témam: lustrácie novinárov, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajt obvinený pre nezákonné lustrácie novinárov ostane vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.