Nedeľa, 14. december 2025
Mimoriadne správy
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku dronom na tureckú nákladnú loď prevážajúcu slnečnicový olej
- Lukašenko prepustil viac ako 100 politických väzňov vrátane nositeľa Nobelovej ceny Alesa Biaľackého
- Dvaja ľudia v Saratove zahynuli pri ukrajinskom útoku dronmi, Rusi odpovedali Kinžalmi
- Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, obavy z ruských hrozieb narastajú
- Tisíce Rumunov protestovalo proti korupcii v justícii, nepokoj vyvolala investigatívna reportáž
Policajný exprezident Gašpar zostáva naďalej vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho žiadosť
10.3.2021 (Webnoviny.sk) - Senát 1T Najvyššieho súdu SR (NS SR) na neverejnom zasadnutí v stredu 3. marca rozhodol, že obvineného bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara ponechal v kolúznej a preventívnej väzbe.
Stotožnil sa tak s názorom sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Sudca pre prípravné konanie ŠTS zamietol žiadosť obvineného o zmenu dôvodov väzby v utorok 16. februára.
Polícia v rámci akcie Očistec ešte 5. novembra 2020 zadržala viaceré osoby vrátane bývalých vysokých policajných funkcionárov. Obvinení sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z korupčných trestných činov a z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.
Viac k témam: akcia "Očistec", kolúzna väzba, súd, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajný exprezident Gašpar zostáva naďalej vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho žiadosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
5 tipov na zlepšenie výkonu servera prostredníctvom monitorovania
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch