Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Policajnú naháňačku ukončili až výstrely do pneumatík, unikajúci vodič mal pri sebe zbraň
19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Unikajúceho muža v Košiciach, ktorý neuposlúchol výzvy policajtov a kládol odpor, zastavili až výstrely. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.
V stredu krátko po 01.00 hodine v noci viedol 23-ročný Košičan, ktorý má zadržaný vodičský preukaz, osobné motorové vozidlo značky Nissan Micra po košickom sídlisku Nad jazerom. Policajti ho vyzvali, aby predložil doklady potrebné k vedeniu vozidla a podrobil sa dychovej skúške, to však Košičan odmietol.
Zobral aj stĺp s osvetlením
Muž nereagoval na žiadne výzvy policajtov, odmietal úkony, na ktoré bol opakovane vyzývaný, protestne sedel vo vozidle a pri pokusoch o jeho predvedenie začal kopať do policajta. Po chvíli sa mu dokonca podarilo s autom ujsť, na čo zakročujúci policajti reagovali použitím varovného výstrelu do vzduchu.
Vozidlo však ani napriek tomu nezastavilo, počas jazdy zo strany na stranu zachytilo aj stĺp osvetlenia autoumyvárky. Preto jeden z policajtov namieril a vystrelil na pneumatiky, v dôsledku čoho sa vozidlo zastavilo. Hoci muž naďalej kládol aktívny odpor, príslušníci Policajného zboru ho za použitia donucovacích prostriedkov z auta vytiahli.
V aute bola aj pištoľ
Počas prehliadky vozidla bolo nájdené igelitové vrecúško s obsahom bielej kryštalickej látky, nezisteného množstva a druhu, ale aj plynová pištoľ. Veci boli zaistené a zaslané na kriminalistickú expertízu. Keďže sa muž odmietol podrobiť dychovej skúške, na zistenie prítomnosti omamných alebo psychotropných látok mu bol odobratý biologický materiál.
Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž zo zadržania prepustený, avšak po výsledkoch kriminalisticko-expertízneho skúmania bude rozhodnuté o ďalšom postupe vo veci. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Košice Nad jazerom v súvislosti s týmto prípadom začal trestné stíhanie pre trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.
Viac k témam: policajná naháňačka, varovné výstrely
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajnú naháňačku ukončili až výstrely do pneumatík, unikajúci vodič mal pri sebe zbraň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Tesco podporí ľudí v núdzi ešte viac, daruje potraviny pre tisíce rodínNasledujúci článok
Čaká vaše dieťa zápis do ZŠ? Poradíme vám, ako na to v čase korony
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov