Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Policajní pátrači po dlhých rokoch zistili totožnosť dvoch mŕtvol, obe sa našli v Nitrianskom kraji

 Webnoviny  15. december 2023  70  
Policajní pátrači po dlhých rokoch zistili totožnosť dvoch mŕtvol, obe sa našli v Nitrianskom kraji

15.12.2023 (SITA.sk) - Policajní pátrači z odboru kriminálnej polície v Nitre po dlhých rokoch zistili totožnosť mŕtvoly, ktorá bola nájdená ešte v roku 2010 pri rieke Nitra v Dolných Krškanoch.

„Vytypovali si osobu J.H., na ktorú bol v tom čase vydaný Európsky zatýkací rozkaz a po ktorom bolo vyhlásené pátranie v Partizánskom. Z toho dôvodu bola rodinnému príslušníkovi odobraná vzorka DNA, ktorá bola zhodná s mŕtvolou neznámeho muža,“ informovala nitrianska polícia.

Pomocou vzorky DNA sa pátračom podarilo zistiť totožnosť aj ďalšej neznámej mŕtvoly a hľadanej osoby v jednom, po ktorej pátralo oddelenie pátrania Okresného riaditeľstva PZ v Šali. Išlo o osobu, ktorá bola nájdená ešte v roku 2007 v katastri obce Šoporňa v okrese Galanta, v lesíku pri vodnej nádrži.

Viac k témam: Krimi, mŕtvoly
Zdroj: SITA.sk - Policajní pátrači po dlhých rokoch zistili totožnosť dvoch mŕtvol, obe sa našli v Nitrianskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.