Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Podvodom so stravnými lístkami v Snine vznikla škoda za takmer 1 400 eur, neznámy páchateľ falošne konal v mene firmy

 Webnoviny  12. január 2024  88  
Podvodom so stravnými lístkami v Snine vznikla škoda za takmer 1 400 eur, neznámy páchateľ falošne konal v mene firmy

12.1.2024 (SITA.sk) - Polícia v Snine vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu, kde poškodenou je jedna z miestnych firiem. Vznikla jej škoda 1 360 eur.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, zatiaľ neznámy páchateľ predstierajúc, že koná v mene spoločnosti zabezpečujúcej stravné lístky pre zamestnancov, zaslal na mail adresu spoločnosti zálohovú faktúru za objednávku 240 kusov stravných lístkov.

„Na faktúre bolo ale pozmenené číslo účtu spoločnosti, od ktorej sninská firma pravidelne stravné lístky odoberá. Firma faktúru uhradila, no lístky jej neboli dodané,“ vysvetlila Ligdayová. Dodala, že páchateľovi hrozí podľa v prípade dokázania viny až dvojročný trest odňatia slobody.

Viac k témam: Podvod, Stravné lístky, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - Podvodom so stravnými lístkami v Snine vznikla škoda za takmer 1 400 eur, neznámy páchateľ falošne konal v mene firmy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.