Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Podvodník vylákal od muža prihlasovacie údaje do internet bankingu a pripravil ho o viac než 18-tisíc eur
28.2.2023 (SITA.sk) - Vyšetrovateľ košickej okresnej kriminálky začal stíhanie pre trestný zločin podvodu v časti získaného prístupu do elektronického bankovníctva v súbehu s prečinom neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Poškodený v tomto prípade prišiel o takmer 18 800 eur.
Pracovník banky muža upozornil
Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, vo štvrtok 23. februára telefonicky kontaktoval klienta jednej z bánk neznámy muž vydávajúci sa za riaditeľa banky a pod zámienkou ochrany peňazí na bankovom účte muža žiadal, aby previedol sumu 4 750 eur na účet vedený v inej banke.
Muž sa pravdepodobne preľakol, že o svoje peniaze môže naozaj prísť, a tak sa ešte v ten istý deň vybral prevod uskutočniť. Našťastie, vďaka triezvemu uvažovaniu pracovníka banky, ktorý muža upozornil, že môže ísť o podvod, k prevodu peňazí nakoniec nedošlo.
Páchateľ následne niekoľkokrát telefonicky opakovane kontaktoval majiteľa účtu a snažil sa ho presvedčiť.
Splnil obidve požiadavky
Aj sa mu to podarilo, pretože od majiteľa účtu vylákal osobné prihlasovacie údaje do elektronického bankovníctva, a ešte v ten istý deň aj nasledujúci prostredníctvom internet bankingu neoprávnene vykonal 13 transakcií v celkovej sume viac ako 13 700 eur v prospech nezistených účtov alebo obchodníkov.
Zrejme sa mu to však ešte málilo a v piatok hneď ráno majiteľa účtu opäť telefonicky kontaktoval, a žiadal od neho, aby na vopred určený účet vložil 5 000 eur. Nanešťastie, majiteľ účtu splnil aj túto jeho požiadavku a celkovo tak prišiel o takmer 18 800 eur.
Viac k témam: Podvod
Zdroj: SITA.sk - Podvodník vylákal od muža prihlasovacie údaje do internet bankingu a pripravil ho o viac než 18-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov