Štvrtok, 29. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR a podpredseda SNS Anton Hrnko nemusí platiť pokutu za to, že mal podľa policajnej hliadky svojou jazdou pri preraďovaní sa z ľavého do pravého jazdného pruhu ohroziť iných účastníkov cestnej premávky. Polícia na mieste 21. januára Hrnkovi odobrala vodičský preukaz a udelila pokutu. Hrnko pokutu odmietol zaplatiť a proti rozhodnutiu sa odvolal.
Bratislavský krajský dopravný inšpektorát ako odvolací správny orgán dospel k záveru, že predmetné rozhodnutie prvostupňového správneho orgánu je nezákonné a nemalo byť vydané vôbec. Bolo v rozpore so zákonom.
„Policajti by sa mali správať ohľaduplne k vodičom cestnej premávky, nemali by zvyšovať hlas a byť nepríjemní pokiaľ si to situácia nevyžaduje. K zasahujúcim policajtom necítim žiadne negatívne emócie. Verím, že sa zo situácie poučia a budú sa k občanom správať ohľaduplnejšie,“ povedal Hrnko pre agentúru SITA.
Viac k témam: Anton Hrnko, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Podpredseda SNS Hrnko pokutu platiť nemusí, dostal ju protizákonne © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Tatrách spadli dve lavíny, zachraňovať museli dvoch skialpinistov
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Ministerstvo investícií podpísalo zmluvy za takmer 18 miliónov eur, podporené budú projekty v regiónoch