Nedeľa, 14. jún 2026
Mimoriadne správy
- Spojené kráľovstvo zachytilo v Lamanšskom prielive plavidlo ruskej tieňovej flotily
- Viac ako polovica civilných obetí bola zapríčinená výbušnými zbraňami izraelskej armády
- Ruský postup na Ukrajine sa spomaľuje napriek intenzívnym útokom, tvrdia analytici
- Prezident Trump má osemdesiat rokov. Súčasťou oslavy budú zápasy UFC priamo v Bielom dome – FOTO
- Hormuzský prieliv sa má otvoriť pre všetkých. Trump odhlalil deň podpísania dohody medzi USA a Iránom
Podľa Budaja bude náročné pred ľudmi obhájiť, že usilovať sa o slušnú vládu má zmysel
Webnoviny 22. apríl 2023 570
22.4.2023 (SITA.sk) - Pre novú stranu Demokrati bude náročné obhájiť, že má zmysel usilovať sa o slušnú vládu. Uviedol to dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska Sobotné dialógy.
Dodal, že je Slovensko infikované propagandou. Budaj v rámci spojenectva s Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH) stojí za mladým premiérom, a verí, že sa Demokrati spoja. Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini je zvedavý, aké bude Budajove odtrhnutie sa od Matoviča, ktorý sa vyjadril, že celá strana Demokrati bol jeho výmysel.
Pellegrini informoval, že sa plánujú spojiť so stranou Dobrá voľba. V krátkom období s predsedom Tomášom Druckerom oznámia spojenie týchto strán a zánik Dobrej voľby a posilnenie strany Hlas o šikovných ľudí. Šéf envirorezortu by bol rád, ak by strana Hlas-SD dovŕšila odtrhnutie od strany Smer-SD a nezahrala len falošnú hru.
Viac k témam: Minister životného prostredia, politická diskusia, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk - Podľa Budaja bude náročné pred ľudmi obhájiť, že usilovať sa o slušnú vládu má zmysel © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
Umelá inteligencia môže v nesprávnych rukách zničiť finančný systém, varuje MMF
Ukrajina chce, aby Rusko naďalej horelo. Údajne požiada spojencov o ďalších 20 miliárd dolárov