Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Po lete budú mať občania lepšiu náladu, tvrdí Klus a jesenný termín volieb považuje za kompromis

 Webnoviny  26. január 2023  165
Po lete budú mať občania lepšiu náladu, tvrdí Klus a jesenný termín volieb považuje za kompromis

26.1.2023 (Webnoviny.sk) - Nezaradený poslanec Národnej rady SR Martin Klus tvrdí, že 30. septembra, keď by sa mohli konať predčasné parlamentné voľby, je alternatívny termín pre tých, ktorí voľby nechceli vôbec, a pre tých, ktorí presadzujú júnový termín.

Občania budú mať lepšiu náladu


Určite do toho vstupuje faktor, že slovenskí občania budú mať po lete lepšiu náladu ako na konci jari. Ak by sme tlačili na čo najskoršie voľby, kde ale tiež máme nejaké termíny, potom šanca na to, že vzniknú ešte ďalšie politické strany je výrazne nižšia," vysvetlil Klus.

Ako ďalej uviedol v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní, jedným z dôvodov, prečo podporoval návrh dočasne povereného premiéra SR Eduarda Hegera (OĽaNO) na zostavenie novej 76-ky poslancov je, aby tu niekoľko mesiacov nefungovala vláda v obmedzených právomociach.

Úradnícka vláda prezidentky


Ak dnes vyčítame súčasnej vláde Eduarda Hegera, že nemá dostatok kompetencií, možno ešte menšiu politickú legitimitu by mala úradnícka vláda prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Takáto vláda by nemala žiadnu oporu v parlamente a pravdepodobne by to tak aj adekvátne vyzeralo," myslí si Klus.

Viac k témam: Nová vláda, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Úradnícka vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - Po lete budú mať občania lepšiu náladu, tvrdí Klus a jesenný termín volieb považuje za kompromis © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.