Sobota, 31. máj 2025

Mimoriadne správy
Po dlhotrvajúcej chorobe zomrel vo veku 77 rokov bývalý poslanec za SMK Miklós Duray

30.12.2022 (Webnoviny.sk) - Vo veku 77 rokov dnes zomrel bývalý poslanec za stranu SMK Miklós Duray. Na sociálnej sieti o tom informoval politik József Berényi. Ako uviedol Denník N, bývalý poslanec podľahol dlhotrvajúcej chorobe.
V 70. a 80. rokoch patril medzi významných predstaviteľov maďarskej politickej opozície na Slovensku a bol signatárom Charty 77. Zakladal a viedol hnutie Együttélés – Spolužitie, neskôr bol podpredsedom SMK. Pôsobil tiež ako poslanec Národnej rady SR.
Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Po dlhotrvajúcej chorobe zomrel vo veku 77 rokov bývalý poslanec za SMK Miklós Duray © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.