Štvrtok, 22. október 2020
Oblačno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Po diaľnici sa rútil viac ako 200 km/h, zo stretnutia s políciou odišiel ľahší o 800 eur

 Webnoviny  16. júl 2020  65
Po diaľnici sa rútil viac ako 200 km/h, zo stretnutia s políciou odišiel ľahší o 800 eur

16.7.2020 (Webnoviny.sk) - Pokutu vo výške 800 eur vyrubili policajti 58-ročnému vodičovi, ktorý na diaľnici D1 pri Dubnici nad Váhom prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 73 kilometrov za hodinu. O prípade informoval krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

"V mieste, kde je maximálna povolená rýchlosť jazdy 130 kilometrov za hodinu, namerali policajti vodičovi rýchlosť 203 kilometrov za hodinu," uviedol Kudlička. Ako ďalej poznamenal, polícia v Trenčianskom kraji bude aj naďalej pokračovať v kontrolách merania rýchlosti jazdy.

"Tiež budeme denne využívať takzvanú objektívnu zodpovednosť. To znamená, že vás policajti nezastavia na mieste po spáchaní dopravného priestupku, ale držiteľovi vozidla doručia rozkaz o uložení pokuty za správny delikt," dodal Kudlička.

Viac k témam: cestný pirát
Zdroj: Webnoviny.sk - Po diaľnici sa rútil viac ako 200 km/h, zo stretnutia s políciou odišiel ľahší o 800 eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.