Pondelok, 13. júl 2020
Prevažne slnečno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Po cestách pôjdu americkí vojaci, ministerstvo obrany upozorňuje aj na nadrozmerný náklad

 Webnoviny  11. august 2019  37
Po cestách pôjdu americkí vojaci, ministerstvo obrany upozorňuje aj na nadrozmerný náklad

11.8.2019 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo obrany SR upozorňuje obyvateľov Slovenska na presuny vojenskej techniky zahraničných ozbrojených síl, ktoré sú naplánované v období od 12. do 18. augusta.

Celkovo by malo ísť o deväť cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických vojakov, ktorí sa budú presúvať v rámci operácie Atlantic Resolve.

V nasledujúcom týždni dáva do pozornosti rezort obrany tiež cestné presuny nadrozmerného nákladu a cestné kolóny Ozbrojených síl SR na trase Martin – Sliač, Hlohovec – Sliač, Hlohovec – Centrum výcviku Lešť - Sereď – Hlohovec, Martin – Centrum výcviku Lešť – Sereď – Martin, Nitra – Sliač, Hlohovec – Centrum výcviku Lešť, Hlohovec – Sliač a cestné presuny v rámci mesta Nitra, ako aj železničné transporty na trase Nitra – Vlkanová, Levice – Vlkanová, Michalovce – Vlkanová a Trebišov – Vlkanová. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Viac k témam: vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk - Po cestách pôjdu americkí vojaci, ministerstvo obrany upozorňuje aj na nadrozmerný náklad © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.