Štvrtok, 22. október 2020
Prevažne slnečno  12 °C
Mimoriadne správy

Peniaze za koronavírus ako príčinu úmrtia? Polícia konfrontovala šíriteľa hoaxu

 Webnoviny  14. október 2020  26
Peniaze za koronavírus ako príčinu úmrtia? Polícia konfrontovala šíriteľa hoaxu

14.10.2020 (Webnoviny.sk) - Informácie o tom, že pozostalí majú dostávať peniaze za to, že ako príčinu smrti ich príbuzného uvedú koronavírus, označuje Policajný zbor SR za najväčšie diletanstvo, aké slovenská dezinformačná scéna vytvorila.

Ako ďalej polícia konštatuje na profile Hoaxy a podvody - Polícia SR na sociálnej sieti, ohľadom tejto nepravdivej informácie zdieľanej na sociálnych sieťach konfrontovali jej autora.

„Autor tvrdil, že si len overoval informácie, ktoré mala šíriť iná osoba,” napísala polícia. Podľa zdieľanej informácie mali osoby, ktoré ako príčinu smrti príbuzného uvedú COVID-19, dostať sumu 300 eur.

Osoba podľa polície na záver uviedla, že to nebola verejná komunikácia ale jej súkromná komunikácia, v ktorej sa snažili zistiť pôvod toho hoaxu.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Peniaze za koronavírus ako príčinu úmrtia? Polícia konfrontovala šíriteľa hoaxu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.