Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
6.7.2021 (Webnoviny.sk) - Pohyb ľudí, ktorí bývajú za hranicami, sa od piatka 9. júla novou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR zjednodušuje. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Eliášová, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR (MZ SR).
Viac o téme: Koronavírus
Podľa novej vyhlášky nemajú očkovaní povinnosť testovať sa. „Zároveň po novom podľa stanovenej vyhlášky sa za zaočkovanú osobu považuje aj človek, ktorý je očkovaný prvou dávkou očkovacej látky, pričom táto definícia s platnosťou do 9. augusta platí okamžite po zaočkovaní,“ uvádza Eliášová.
Zaočkovaným sa v systéme eHranica stačí zaregistrovať raz za pol roka. Nezaočkovaní občania Slovenska, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt do 100 kilometrov v prihraničných oblastiach susedného štátu, musia podľa novej vyhlášky ÚVZ SR predložiť negatívny výsledok PCR testu, ktorý nie je starší ako sedem dní.
„Okrem COVID-preukazu EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku je zároveň možné preukazovať sa aj potvrdeniami z iných krajín. Podmienkou je, aby toto potvrdenie bolo v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku,“ uzatvára Eliášová.
Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pendleri, štátne hranice
Zdroj: Webnoviny.sk - Pendleri sa budú pohybovať cez hranice jednoduchšie, ale len zaočkovaní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik zostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol sťažnosť
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO