Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
Pellegriniho Hlas vraj obišiel volebný zákon. Podvodník sa chce stať prezidentom? Pýta sa Matovič (video)
Webnoviny 15. december 2023 560
15.12.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas-SD predsedu parlamentu Petra Pellegriniho obišla volebný zákon, inak by prekročila zákonom povolené výdavky na volebnú kampaň. Na tlačovej besede to v piatok povedal šéf hnutia Slovensko Igor Matovič. V tejto súvislosti pripomenul, že zákonný limit na predvolebnú kampaň sú tri milióny eur.
Tretia najdrahšia kampaň
Hlas mal podľa predsedu hnutia Slovensko v tohtoročných voľbách tretiu najdrahšiu kampaň zo všetkých politických strán. Zároveň sa však dohodol s dodávateľom bilbordov, na ktorých prezentoval svoju politickú reklamu, že mu zaplatí až dva mesiace po voľbách. Každá jedna reklamná agentúra pritom podľa Matoviča pýta peniaza vopred.
Automatické zrušenie strany a vedomý podvod?
„Nie v čase, keď vám zverejňuje tie bilbordy, ale v čase, keď si ich objednávate,“ vysvetlil Matovič. Doplnil, že v prípade Hlasu predstavovali náklady na bilbordy 360 000 eur.
Ak by chcel podľa Matoviča Peter Pellegrini zaplatiť bilbordy počas volebnej kampane, prekročil by zákonom stanovený limit. „Čo by to znamenalo? Automatické zrušenie strany,“ vyhlásil Matovič. Doplnil, že zo strany Hlas išlo o vedomý podvod. „Čiže podvodník sa chce stať prezidentom,“ dodal Matovič.
Viac k témam: Opozícia, predseda hnutia Slovensko, Predvolebná kampaň, Volebný zákon
Zdroj: SITA.sk - Pellegriniho Hlas vraj obišiel volebný zákon. Podvodník sa chce stať prezidentom? Pýta sa Matovič (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Rodinná hádka vyústila do útoku nožom, žena skončila vo väzbe
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA