Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Pellegriniho Hlas podržal Danka a nedovolil diskutovať o jeho odvolávaní, vyčíta Majerský

 Webnoviny  18. január 2024  81  
Pellegriniho Hlas podržal Danka a nedovolil diskutovať o jeho odvolávaní, vyčíta Majerský

18.1.2024 (SITA.sk) - Poslanci strany Hlas-SD podpredsedu parlamentu a predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka podržali a nedovolili diskutovať o jeho odvolávaní v Národnej rade (NR) SR.

Kresťanskodemokratické hnutie tak zareagovalo na neotvorenie schôdze k Dankovmu odvolávaniu. „To, že Andrej Danko prišiel o vodičský preukaz dokazuje, že pochybil," vraví poslanec za KDH František Majerský.

Poukázal pri tom na to, že predseda Hlasu a predseda NR SR Peter Pellegrini vyzýval Danka na vyvodenie osobnej zodpovednosti.

„Na jednu vec je to však dobré, aspoň celé Slovensko môže vidieť, ako vyzerá nová politická kultúra, ktorú pred voľbami sľuboval Peter Pellegrini,” skonštatoval F. Majerský.


Poslanci nebudú odvolávať podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) z funkcie. Mimoriadna schôdza k jeho odvolaniu síce bola otvorená, avšak zákonodarci neschválili program.

Za odobrenie programu z prítomných 126 poslancov hlasovalo 52, 49 bolo proti a 25 zákonodarcov sa zdržalo. Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) ju preto ukončil. Dôvodom Dankovho odvolávania bola jeho dopravná nehoda z 11. januára.Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Mimoriadna parlamentná schôdza, Nehoda Andreja Danka, Odvolávanie, Podpredseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk - Pellegriniho Hlas podržal Danka a nedovolil diskutovať o jeho odvolávaní, vyčíta Majerský © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.