Sobota, 31. január 2026
Mimoriadne správy
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Pellegriniho Hlas podržal Danka a nedovolil diskutovať o jeho odvolávaní, vyčíta Majerský
18.1.2024 (SITA.sk) - Poslanci strany Hlas-SD podpredsedu parlamentu a predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka podržali a nedovolili diskutovať o jeho odvolávaní v Národnej rade (NR) SR.
Kresťanskodemokratické hnutie tak zareagovalo na neotvorenie schôdze k Dankovmu odvolávaniu. „To, že Andrej Danko prišiel o vodičský preukaz dokazuje, že pochybil," vraví poslanec za KDH František Majerský.
Poukázal pri tom na to, že predseda Hlasu a predseda NR SR Peter Pellegrini vyzýval Danka na vyvodenie osobnej zodpovednosti.
„Na jednu vec je to však dobré, aspoň celé Slovensko môže vidieť, ako vyzerá nová politická kultúra, ktorú pred voľbami sľuboval Peter Pellegrini,” skonštatoval F. Majerský.
Poslanci nebudú odvolávať podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) z funkcie. Mimoriadna schôdza k jeho odvolaniu síce bola otvorená, avšak zákonodarci neschválili program.
Za odobrenie programu z prítomných 126 poslancov hlasovalo 52, 49 bolo proti a 25 zákonodarcov sa zdržalo. Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) ju preto ukončil. Dôvodom Dankovho odvolávania bola jeho dopravná nehoda z 11. januára.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Mimoriadna parlamentná schôdza, Nehoda Andreja Danka, Odvolávanie, Podpredseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk - Pellegriniho Hlas podržal Danka a nedovolil diskutovať o jeho odvolávaní, vyčíta Majerský © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
ZMOS má výhrady k tomu, aby územné plány obcí a miest neboli rešpektované
Agatha Christie v špionážnej forme. Skvelá Záhada siedmich ciferníkov
Ekonomická nálada na Slovensku sa zhoršuje, analytik upozorňuje na rastúcu opatrnosť domácností
Nemecká vláda prichádza s tvrdým zásahom proti vapingu, Slovensko sa na zákone nevie dohodnúť