Sobota, 26. september 2020
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Pellegrini sa vzdá funkcie podpredsedu parlamentu. Mňa netreba vyzývať, odkazuje Ficovi

 Webnoviny   2. september 2020  33
Pellegrini sa vzdá funkcie podpredsedu parlamentu. Mňa netreba vyzývať, odkazuje Ficovi

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Peter Pellegrini (vznikajúca strana Hlas-SD) sa vzdá funkcie podpredsedu parlamentu k termínu riadnej schôdze poslaneckej snemovne, ktorá sa začne 16. septembra. Pellegrini to uviedol v stredu 2. septembra na tlačovej besede. Zároveň povedal, že je na osobnom rozhodnutí poslancov strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD), či posilnia poslanecké rady vznikajúcej strany Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD).

V minulých dňoch predseda Smeru-SD Robert Fico vyzval Pellegriniho a ďalších odídencov zo strany, aby uvoľnili vedúce funkcie vo vedení parlamentu a výboroch a dali ich k dispozícii Smeru, pretože im patria na základe výsledkov v parlamentných voľbách.

Šance na vlastný klub sú fifty-fifty


„Mňa netreba vyzývať,“ reagoval v stredu Pellegrini s tým, že vie, čo má robiť. Z klubu Smeru-SD odišlo zatiaľ jedenásť poslancov vrátane Pellegriniho. Či sa k nemu pridajú ďalší, je nateraz otvorené. Pellegrini povedal, že za nikým z poslancov nebude chodiť a nikomu nič nebude sľubovať. Dodal, že nie je jeho záujmom „prečíslovať“ klub Smeru.

Pellegrini vyhlásil, že po zaregistrovaní strany Hlas-SD požiada v parlamente o vznik vlastného poslaneckého klubu. Šanca, že parlament vytvorenie klubu aj schváli, je podľa Pellegriniho „fifty-fifty“.

Dovolenky boli pre poslancov dôležitejšie


Parlament dnes (2. septembra, pozn. redakcie) rokuje o troch zákonoch, ktoré vrátila prezidentka Zuzana Čaputová. Ide o novelu zákona o prokuratúre, o komisárovi pre deti a komisárovi pre osoby so zdravotným postihnutím a tiež novelu o elektronických komunikáciách.

Podľa Pellegriniho poslanci strany Hlas-SD podporia námietky prezidentky. Ako ďalej povedal, vládna koalícia o zákonoch hovorila, že sú kľúčové v boji proti pandémii koronavírusu a proti korupcii.

Podľa neho sa preto nemalo čakať so schôdzou o vrátených zákonoch na september, ale malo sa o nich rokovať ešte v auguste. „Dovolenky a pohodlie poslancov im bolo viac ako zdravie občanov,“ povedal Pellegrrini na adresu koalície.

Viac k témam: Koronavírus, odstúpenie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini sa vzdá funkcie podpredsedu parlamentu. Mňa netreba vyzývať, odkazuje Ficovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.