Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Pellegrini je prekvapený z rozhodnutia českej vlády ukončiť konzultácie s Ficovou vládou
Webnoviny 7. marec 2024 525
7.3.2024 (SITA.sk) - Predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) prekvapilo rozhodnutie českej vlády ukončiť medzivládne konzultácie so Slovenskom.
Ako ďalej na sociálnej sieti uviedol, nikdy neodsúdi žiadneho politika z členských krajín Európskej únie, ktorý bude „diplomatickými prostriedkami hľadať s vysokými predstaviteľmi Ruskej federácie cestu k mieru".
Zmena zahraničnej politiky
„Som presvedčený, že bez ohľadu na súčasnú mediálne prezentovanú atmosféru nikdy nikto nerozdelí tak spojené národy, ako sme my, Slováci a Česi," povedal.
Česká vláda ukončila medzivládne konzultácie so Slovenskom a nebude sa stretávať na spoločných rokovaniach s vládou Roberta Fica. Dôvodom je zmena zahraničnej politiky Slovenska a kroky našej diplomacie vo vzťahu k Rusku.
Výrazné rozdiely
Podľa českého premiéra Petra Fialu „nie je možné zastierať výrazné rozdiely v kľúčových témach zahraničnej politiky,“ informuje Seznam.cz.
„Nepovažujeme za vhodné, aby sme uskutočnili v nasledujúcich týždňoch či mesiacoch medzivládnu konzultáciu s vládou Slovenské republiky,“ vyhlásil Fiala po zasadnutí kabinetu. Podľa neho už Praha o tom informovala Bratislavu.
Viac k témam: česko-slovenské vzťahy, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS)
Zdroj: SITA.sk - Pellegrini je prekvapený z rozhodnutia českej vlády ukončiť konzultácie s Ficovou vládou © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu