Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Pellegrini chce na predĺženie núdzového stavu hlasy aspoň 90 poslancov, požaduje aj súhlas prezidentky
8.12.2020 (Webnoviny.sk) - Nezaradení poslanci Národnej rady SR okolo Petra Pellegriniho (Hlas-SD) chcú, aby predĺženie núdzového stavu muselo odsúhlasiť minimálne 90 poslancov parlamentu. Ako Pellegrini povedal na utorkovej tlačovej konferencii, v tejto súvislosti pripravujú pozmeňujúci návrh k novele ústavného zákona.
Vláda SR na svojom rokovaní v pondelok 7. decembra schválila, že núdzový stav bude možné v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas predĺžiť najviac o ďalších 40 dní, a to aj opakovane. Vládny kabinet zároveň odsúhlasil, že navrhované riešenie prejde cez skrátené legislatívne konanie.
Pellegrini na tlačovke doplnil, že nezaradení poslanci predložia pozmeňujúci návrh, aby vláda potrebovala súhlas parlamentu ešte predtým, ako bude chcieť predĺžiť núdzový stav. „Plánujeme taktiež navrhnúť, aby v prípade predĺženia núdzového stavu mohla vláda konať len so súhlasom prezidenta republiky, a to v akýchkoľvek situáciách,” dodal líder Hlasu-SD.
Viac k témam: Národná rada SR, návrh zákona, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini chce na predĺženie núdzového stavu hlasy aspoň 90 poslancov, požaduje aj súhlas prezidentky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov