Sobota, 2. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (1. máj 2026): Protesty 1. mája, konské dostihy, festival kreolských rebier a víťazstvá
- Fico vs. Orbán: V čom sa líši ich postoj k Rusku a prečo je politika „na štyri svetové strany“ v slepej uličke
- Top foto dňa (30. apríl 2026): Panychída za Róberta Remiáša, sakury a nový náčelník GŠ OS SR
- Svetové médiá vyzývajú na umožnenie vstupu novinárov do Pásma Gazy
- Berlín je pripravený na prípadné zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku
Parlament sa bude odškodnením pre rodiny zosnulých zdravotníkov zaoberať až na budúcej schôdzi
Webnoviny 30. marec 2021 570
30.3.2021 (Webnoviny.sk) - Parlament sa bude odškodnením pre rodiny zdravotníkov, ktorí zomreli na následky ochorenia COVID-19, zaoberať až na budúcej schôdzi. Na brífingu o tom informoval poslanec NR SR za hnutie Sme rodina Martin Borguľa. Upozornil, že sa v opatreniach Lex korona v oblasti zdravotníctva pozabudlo na odškodnenie opatrovateliek a opatrovateľov.
Pôvodne žiadali, aby sa táto skupina doplnila do novely pozmeňujúcim návrhom. Plénum sa však dohodlo na tom, že z aktuálneho zákona odškodnenie vyjme. Na budúcu schôdzu parlamentu by mal byť návrh pripravený tak, aby boli v jednom balíku odškodnenia zahrnutí zdravotnícki pracovníci aj opatrovatelia.
Viac o téme: Koronavírus
Balík opatrení, ktorým sa novelizujú viaceré zákony v oblasti zdravotníctva, je aktuálne v prvom čítaní. Poslanci o balíku rokujú v skrátenom legislatívnom konaní.
Viac k témam: Koronavírus, Národná rada SR, odškodnenie obetí
Zdroj: Webnoviny.sk - Parlament sa bude odškodnením pre rodiny zosnulých zdravotníkov zaoberať až na budúcej schôdzi © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pobočky Slovenskej pošty budú počas Veľkej noci zatvorené, noviny však cez víkend doručiaNasledujúci článok
Koronakríza pritiahla pozornosť k životnému poisteniu
Raketa Ariane 6 vyniesla satelity pre projekt Amazonu, konkurenciu Starlinku
Zelenskyj provokuje a chce jadrovú vojnu. Prvá na rane bude Európa, tvrdí Moskva.
Nový začiatok medzi palmami a hortenziami. Prečo si zamilujete Kvetinárky z raja?