Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Parlament rieši novelu Trestného zákona, v rozprave je prihlásených ešte takmer 40 rečníkov (naživo)

 Webnoviny  10. január 2024  65  
Parlament rieši novelu Trestného zákona, v rozprave je prihlásených ešte takmer 40 rečníkov (naživo)

10.1.2024 (SITA.sk) - V Národnej rade SR v stredu opäť pokračuje rozprava k návrhu na skrátené legislatívne konanie k vládnej novele Trestného zákona, ktorá ruší Úrad špeciálnej prokuratúry a znižuje tresty za korupciu či drogy. V rozprave k tomuto bodu je písomne prihlásených ešte takmer 40 rečníkov.

V stredu ako prvá v rozprave vystúpila poslankyňa Tina Gažovičová (PS), ktorá kritizovala vládu Roberta Fica (Smer-SD) za rýchle prijímanie legislatívnych zmien.

Som presvedčená, že keby vláde išlo o čo najkvalitnejší návrh z pohľadu celkových dopadov na krajinu, netlačili by na rýchlosť," uviedla v pléne parlamentu. Na vládnu garnitúru sa zároveň obrátila s otázkou, prečo sú zmeny v Trestnom zákone také nevyhnutné.

Tento návrh nespĺňa zákonné podmienky, ktoré sú potrebné preto, aby sa niečo prerokovalo v skrátenom legislatívnom konaní," dodala. Ficova vláda chce podľa nej o novele rokovať zrýchlene preto, aby obmedzila diskusiu a kritiku.

Chceli ho presadiť z pozície moci rýchlo, bezbolestne, ako keď strhávate leukoplast. Toto je skôr vytrhávanie vlasov a nechtov našej demokracii," myslí si. Podľa Gažovičovej opozícia dlhou rozpravou zároveň supluje medzirezortné pripomienkové konanie a čas, ktorý na to mal byť určený.

Naživo: Rokovanie parlamentu
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Novela Trestného zákona, Premiér Slovenskej republiky, Rokovanie NR SR, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk - Parlament rieši novelu Trestného zákona, v rozprave je prihlásených ešte takmer 40 rečníkov (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.