Nedeľa, 27. september 2020
Zamračené  9,9 °C
Mimoriadne správy

Papier, vďaka ktorému ste sa mali vyhnúť noseniu rúška, môžete zahodiť. Je to hoax

 Webnoviny   8. september 2020  33
Papier, vďaka ktorému ste sa mali vyhnúť noseniu rúška, môžete zahodiť. Je to hoax

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia SR upozorňuje na klamlivý dokument, ktorého nositeľ nemusí nosiť rúško na miestach, kde je to povinné. Policajti však toto tvrdenie vyvracajú. Radia dodržiavať pravidlá, zákony a nariadenia týkajúce sa obmedzenia šírenia koronavírusu tak ako v období od marca do mája. Informovali o tom vo svojom profile venovanému hoaxom a podvodom na sociálnej sieti.

Policajti podotýkajú, že uvádzaný predpis v dokumente, ktorý upravuje zoznam ľudských nebezpečných nákazlivých chorôb, je obsolentný a pre činnosť polície SR v súčasnej dobe bezpredmetný.

Viac o téme: Koronavírus


Zároveň poukazujú, že ich citované vyjadrenie o skončení krízovej situácie má informatívny charakter a uvádzajú sa v ňom možnosti ďalšieho trestnoprávneho postihu v súvislosti s COVID-19, ak by mimoriadna situácia bola opätovne vyhlásená. Dodávajú, že pri nenosení rúška je vyvodenie administratívnej zodpovednosti možné a príslušné správne orgány porušenie tejto povinnosti sankcionujú.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: hoax, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Papier, vďaka ktorému ste sa mali vyhnúť noseniu rúška, môžete zahodiť. Je to hoax © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.