Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Oteplenie na horách pokračuje, vo Vysokých Tatrách platí mierne lavínové nebezpečenstvo
Webnoviny 21. december 2018 662
BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) - Na horách bolo v piatok ráno zamračené. Oteplenie pokračuje, teplota vzduchu sa pohybovala od -7 do 0°C. Za uplynulých 24 hodín pripadlo do dvoch centimetrov nového snehu, prevažne vo Vysokých Tatrách, informuje Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.
Počas poslednej periódy sneženia pripadlo na horách 25 až 65 cm nového snehu, ktorý bol vetrom previevaný najmä na záveterné južné, juhovýchodné a východné svahy. Celková výška snehu dosahuje v stredných polohách do 50 cm, vo vysokých polohách Tatier 35 až 75 cm.
V najvyšších polohách Vysokých Tatier trvá mierne lavínové nebezpečenstvo, 2. stupeň z päťdielnej stupnice. V nižších a stredných polohách a v ostatných pohoriach trvá len malé lavínové nebezpečenstvo, 1. stupeň. Lavíny sa môžu uvoľniť na ojedinelých plochách vo veľmi strmom teréne najmä pri veľkom dodatočnom zaťažení. Lavínové nebezpečenstvo zotrváva.
Viac k témam: HZS Horská záchranná služba, lavína, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk - Oteplenie na horách pokračuje, vo Vysokých Tatrách platí mierne lavínové nebezpečenstvo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu