Streda, 21. február 2024
Slabý dážď  2,5 °C
Mimoriadne správy

Opozícia opäť pozýva ľudí do ulíc. Fico, Pellegrini a Danko pokračujú v útokoch na právny štát (foto)

 Webnoviny  15. január 2024  108  
Opozícia opäť pozýva ľudí do ulíc. Fico, Pellegrini a Danko pokračujú v útokoch na právny štát (foto)

15.1.2024 (SITA.sk) - Protivládne protesty proti opatreniam vlády v oblasti trestného práva budú po rekordnej účasti z minulého týždňa pokračovať opäť vo štvrtok 18. januára. V Bratislave bude protest na Námestí SNP, zoznam ďalších miest ohlási opozícia čoskoro.

Na protesty chodí stále viac ľudí


Na námestia pozývajú predstavitelia strán Progresívne Slovensko (PS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Sloboda a Solidarita (SaS).

Fico, Pellegrini a Danko sa správajú, akoby im Slovensko patrilo. Tvária sa, že pre nich neplatia žiadne pravidlá a pokračujú v útokoch na právny štát - najnovšie chcú rušiť aj Národnú kriminálnu agentúru (NAKA),“ uviedol Šimečka s tým, že preto chodí na protesty opozície stále viac ľudí.

Chaos a nespravodlivosť


Podľa predsedu KDH Milana Majerského sa vládna koalícia snaží zmocniť celej krajiny. Ako uviedol, dokazujú to návrhy trestných zákonov, ktoré drakonicky znižujú tresty za korupciu a iné trestné činy. Dôsledky zmien pocíti každý občan, zdôraznil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
IV. PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)


Hrozí, že sa radikálne zvýši kriminalita, páchatelia nebudú takmer vôbec potrestaní a obete zostanú bez odškodnenia. Takýto chaos a nespravodlivosť nemôžeme dovoliť, preto KDH bude naďalej bojovať v parlamentných laviciach a pozývame všetkých občanov vyjadriť svoj názor aj v uliciach,“ povedal Majerský.

Podporný protest v Prahe


Predseda SaS Richard Sulík je presvedčený, že Fico s Pellegrinim nemôžu ignorovať rastúcu silu protestov, keďže proti „demontáži právneho štátu“ sa stavia čoraz viac ľudí, napriek zime a nepriaznivému počasiu.


Namiesto toho, aby vláda riešila predvolebné sľuby s cenami potravín, tak pomáha svojim ľuďom dostať sa z basy. Navyše, medzitým Andrej Danko zrejme pod vplyvom havaruje, minister vnútra ho kryje a všetko to pokrytecky sleduje Peter Pellegrini. Toto si neobjednali ani voliči koalície,“ zdôraznil Sulík.

Minulý štvrtok 11. januára sa protesty konali v 19 mestách, podporný protest sa uskutočnil aj v Prahe. V Bratislave prišlo na zhromaždenie podľa odhadov okolo 20-tisíc ľudí.

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Opozícia, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Predseda parlamentu, Predseda Progresívneho Slovenska, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky, Protivládne protesty
Zdroj: SITA.sk - Opozícia opäť pozýva ľudí do ulíc. Fico, Pellegrini a Danko pokračujú v útokoch na právny štát (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.