Streda, 21. február 2024
Slabý dážď  2,5 °C
Mimoriadne správy

Opozícia je pripravená pokračovať v protestoch, Čaputová ešte neobdržala schválenú novelu Trestného zákona

 Webnoviny  13. február 2024  103  
Opozícia je pripravená pokračovať v protestoch, Čaputová ešte neobdržala schválenú novelu Trestného zákona

13.2.2024 (SITA.sk) - Opozičné parlamentné politické subjekty Progresívne Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a Sloboda a Solidarita sú pripravené pokračovať v ďalších protestných zhromaždeniach.

V súčasnosti však vyjadrujú podporu najbližšiemu zhromaždeniu, ktorý organizuje iniciatíva Za Slušné Slovensko v stredu 21. februára o 17:00 na Námestí Slobody v Bratislave. Zhromaždenie sa koná k šiestemu výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Opozícia zároveň nazvala nezvyčajným, že prezidentka Zuzana Čaputová ešte neobdržala schválenú novelu Trestného zákona. Tú môže hlava štátu buď podpísať, alebo vrátiť na opätovné prerokovanie do parlamentu. Zmeny v trestnom práve poslanci odobrili už minulý týždeň v štvrtok.

Zdá sa, že koalícia sa rozhodla hrať s celou krajinou špinavú politickú hru s jediným cieľom – aby zabezpečila beztrestnosť svojim ľuďom. V závislosti od ďalšieho vývoja sme pripravení zorganizovať ďalšie protesty v uliciach slovenských miest, aby sme zvýšili tlak na vládu a koaličných poslancov a zabránili prijatiu takého škodlivého zákona," uviedla opozícia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
VIII. PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Prezidentka SR, protest Zastavme ich, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk - Opozícia je pripravená pokračovať v protestoch, Čaputová ešte neobdržala schválenú novelu Trestného zákona © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.