Sobota, 6. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba v juhoafrickom hosteli zabila jedenásť ľudí
- Po útoku na vitrínu s britskými korunovačnými klenotmi zatkli štyroch ľudí
- Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí
- Viac ako 60 % Američanov si želá víťazstvo Ukrajiny v boji proti ruskej agresii
- Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ
Opozícia chce opäť odvolávať Pellegriniho, ak nebude riešiť situáciu v polícii a prokuratúre
17.10.2019 (Webnoviny.sk) - Opozícia vyzýva premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), aby zvolal okrúhly stôl politických strán na riešenie situácie v polícii, súdnictve a prokuratúre. Uviedli to na štvrtkovom tlačovom brífingu predstavitelia opozičných strán. Ak nebude takto Pellegrini konať, bude čeliť odvolávaniu na mimoriadnej schôdzi NR SR.
Pod výzvu sa podpísali predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS), hnutia Sme rodina a Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).
Presné znenie prípadného ústavného zákona môže byť podľa opozície ešte predmetom diskusie. „Dôležité je, aby sme konali rýchlo a vyriešili situáciu, kedy si zjavne niektorí sudcovia pomýlili nezávislosť so svojvôľou," povedal Richard Sulík.
„Informácie, ktoré sa valia na nás v posledné dni sú na toľko obludné, že v týchto chvíľach by si mali politici ochotu sadnúť a spolupracovať. My sme pripravení byť za spoločným stolom a podporiť ústavný zákon, ktorý klepne po prstoch nepoctivým ľuďom v polícii, prokuratúre a súdnictve. Ak sa premiér vydá cestou zakrývania a alibizmu, zvoláme mimoriadnu schôdzu za účelom odvolania premiéra Pellegriniho," uviedol líder OĽaNO Igor Matovič.
Šéf opozičného hnutia nechcel dávať Pellegrinimu termíny, podľa Matoviča stačí, ak predseda vlády SR prejaví ochotu podieľať sa na riešení. „Za SaS sa pripájame k tejto výzve z dôvodu, že situácia je mimoriadne vážna. Musíme niečo urobiť, aby sa obdobné prípady v budúcnosti už neopakovali," dodal Sulík.
Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Opozícia chce opäť odvolávať Pellegriniho, ak nebude riešiť situáciu v polícii a prokuratúre © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít Streda, 17:54 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Odídenci z SaS vstupujú do Demokratickej strany, lídrom pre voľby bude Kiššová
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu