Streda, 21. október 2020
Oblačno  10,4 °C
Mimoriadne správy

OĽaNO vyriešilo kauzu Čepček. Poslancovi vysvetlili, ako sa predkladá zákon

 Webnoviny  18. september 2020  43
OĽaNO vyriešilo kauzu Čepček. Poslancovi vysvetlili, ako sa predkladá zákon

18.9.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) si podľa slov predsedu Michala Šipoša vysvetlil s Martinom Čepčekom (OĽaNO) postup pri predkladaní zákonov.

Poslanec vládneho hnutia totiž predložil do parlamentu vlastný návrh, ktorým sa mala upraviť novela zákona o umelom prerušení tehotenstva, a to bez konzultácie s koaličnými partnermi.

„Diskutovali sme o vzniknutej situácii a vysvetlili si to. Dohodli sme sa, že do budúcna si na podobné situácie budeme dávať pozor a ideme spoločne ďalej,“ uviedol Šipoš pre agentúru SITA.

Podľa ústavnoprávneho výboru bol však návrh v rozpore s rokovacím poriadkom, keďže od rokovania o obdobnom návrhu neuplynula zákonom stanovená lehota. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) preto návrh do programu schôdze nezaradil.

Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - OĽaNO vyriešilo kauzu Čepček. Poslancovi vysvetlili, ako sa predkladá zákon © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.