Sobota, 20. december 2025
Mimoriadne správy
- Kresťania v Nigérii zažívajú obrovské utrpenie, Lexmann vyjednala rezolúciu vyzývajúcu na ukončenie násilia
- Na samite v Bruseli sa rozhodne aj o vojenskej pôžičke pre Ukrajinu. Môj názor poznáte, odkázal Fico – FOTO
- Samit v Bruseli sa pre Fica nezačal dobre, rozbilo sa lietadlo a na protest neprišiel srbský prezident
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
Odvolací súd sprísnil trest pre Pavla za zabitie družky z päť na šesť rokov
BANSKÁ BYSTRICA 7. januára (WebNoviny.sk) - Trest odňatia slobody šesť rokov za zabitie 44-ročnej družky Gabriely vymeral odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 46-ročného Pavla Slobodníka z Lučenca.
Sudca hneď nariadil aj výkon trestu, ktorý si Slobodník odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia.
Tragická udalosť sa stala v obci Píla, časť Furkovci v okrese Lučenec v noci zo 14. na 15. apríla minulého roku po návrate Slobodníka z Talianska. S Gabrielou spolu popíjali a nakoniec sa pohádali.
Družke praskla záhlavová kosť a spodina lebečná
Slobodník družku fyzicky napadol a za nohu ju vytiahol na dvor s tým, že má tam ostať, kým nebude triezva. Gabriela sa viackrát vrátila a Slobodník ju vždy odtiahol z domu na dvor, držiac ju buď za nohu, za vlasy, alebo za ruku.
Odporúčame:
Matka dobodala synov Edsona a Lasona počas rituálu spojeného s voodoo
Družka sa pri tom hlavou udrela o tvrdý predmet, pravdepodobne o schody, pričom jej praskla záhlavová kosť a spodina lebečná. Následne došlo ku krvácaniu do mozgu a na následky toho Gabriela zomrela.
Utrpela aj odreniny a tržné rany na hlave, podliatiny na rôznych častiach tela, ranky na rukách a inde, ale tie nezapríčinili smrť. Podľa znalca by bola prežila poskytnutím rýchlej lekárskej pomoci, ale Slobodník ju nechal v bezvedomí na dvore.
Odvolanie prokurátora
Na súde v Lučenci Slobodník vinu priznal, čo senát akceptoval ako poľahčujúcu okolnosť a uložil mu trest odňatia slobody na päť rokov v ústave s minimálnym stupňom stráženia. S verdiktom nebol spokojný prokurátor a odvolal sa.
Dôvodil to kriminálnou minulosťou Slobodníka, pretože bol osemkrát súdne trestaný, z toho aj za ťažkú ujmu na zdraví. Raz napadol i Gabrielu, ale riešilo sa to ako priestupok, za čo dostal pokutu 20 eur. V obci bola Gabriela známa svojou agresívnou povahou, rada provokovala a vyvolávala konflikty so Slobodníkom.
Odvolací senát prokurátorovi vyhovel a Slobodníkovi sprísnil trest z päť na šesť rokov nepodmienečne. Do trestu sa mu započíta aj desať mesiacov väzby.
Viac k témam: domáce násilie, krimi, súdy, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Odvolací súd sprísnil trest pre Pavla za zabitie družky z päť na šesť rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Všeobecná zdravotná poisťovňa si v prepoisťovacej kampani medziročne polepšila takmer o 19 %
Konflikt medzi vládou a odbormi o platy vo verejnej a štátnej správe vstupuje do ostrej fázy, kompromis stál na jasnej výmene
Na samite v Bruseli sa rozhodne aj o vojenskej pôžičke pre Ukrajinu. Môj názor poznáte, odkázal Fico – FOTO