Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Odchod Pellegriniho zo Smeru bol podľa Druckera otázkou času, nevylúčil ani spoluprácu s novou stranou
Webnoviny 20. jún 2020 579
20.6.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý minister zdravotníctva a vnútra a súčasný predseda politickej strany Dobrá voľba, Tomáš Drucker, nevylúčil spoluprácu so vznikajúcou stranou Petra Pellegriniho (Smer-SD).
Ako uviedol pre agentúru SITA, s Pellegrinim mal a má korektný vzťah. Ohlásenie jeho odchodu z opozičnej strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) ho preto neprekvapilo a bolo podľa jeho slov len „otázkou času“.
Korektný vzťah medzi Pellegrinim a Druckerom
„Dobrá voľba vznikla ako strana, ktorá presadzuje princípy moderného a kompetentného riadenia štátu so silným sociálnym programom. Dlhodobo vnímame, že Smer pod vedením Roberta Fica už nie je schopný robiť skutočnú sociálno-demokratickú politiku,“ priblížil Drucker.
Ako ďalej poznamenal, vie si predstaviť spoluprácu s každým v zásade „normálnym“, kto zdieľa podobné hodnoty ako strana Dobrá voľba a kto presadzuje princípy moderného riadenia štátu so silným sociálnym programom.
„S Petrom (podpredseda Národnej rady SR Peter Pellegrini, pozn. SITA) sme mali a máme korektný vzťah a jeho ohlásenie odchodu zo Smeru ma neprekvapilo, bola to len otázka času,“ uzavrel šéf Dobrej voľby.
Pellegriniho nová politická strana
Podpredseda Národnej rady SR Peter Pellegrini na tlačovej konferencii v stredu 17. júna vyhlásil, že k jeho novovznikajúcemu subjektu sa pridávajú poslanci parlamentu Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč.
Pellegrini zároveň potvrdil, že jeho nová politická strana bude bez sponzorov v pozadí a bude silno antifašistická. Zaregistrovaná by mohla byť podľa jeho slov na jeseň.
Pellegrini na tlačovej konferencii tiež ozrejmil, že ak si so stranou Dobrá voľba sadnú za rokovací stôl a nájdu spoločné prieniky, spolupráca medzi jeho vznikajúcim subjektom a stranou exministra Druckera je možná.
Predchádzajúce pôsobenie Druckera
Drucker pôsobil vo vláde Roberta Fica aj Petra Pellegriniho ako minister zdravotníctva a dočasný minister vnútra. Z tejto pozície odstúpil na jar minulého roka. Odôvodňoval to tým, že nedokázal odvolať vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara.
Prostredníctvom videa na sociálnej sieti zverejnil v auguste minulého roku informáciu, že založí novú politickú stranu Dobrá voľba. Vtedy sa v súvislosti s jeho stranou hovorilo o možnom príchode Pellegriniho.
Viac k témam: Pellegriniho nová politická strana, spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk - Odchod Pellegriniho zo Smeru bol podľa Druckera otázkou času, nevylúčil ani spoluprácu s novou stranou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu