Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Od začiatku roka zomrelo na cestách Žilinského kraja 33 ľudí, v porovnaní s vlaňajškom stúpol počet obetí o viac ako desať
Webnoviny 12. november 2023 569
12.11.2023 (SITA.sk) - Za desať mesiacov tohto roka vyhaslo na cestách Žilinského kraja pri dopravných nehodách 33 ľudských životov.
Ako vyplýva z aktuálnych štatistík dopravnej polície, v porovnaní s vlaňajškom je to o štrnásť obetí viac. Tohtoročná nehodovosť na cestách Žilinského kraja je približne o šesť percent nižšia ako v roku 2022.
Kým vlani za prvých desať mesiacov zaznamenala polícia spolu 1572 dopravných nehôd, v tomto roku ich zaevidovala v tom istom časovom období o 99 menej. Spomedzi 33 tohtoročných obetí dopravných nehôd sú piati motocyklisti, traja cyklisti a šiesti chodci, ťažké zranenia doteraz utrpelo 118 ľudí.
Polícia na Slovensku zaznamenala od 1. januára do 5. novembra spolu 9 764 dopravných nehôd, pri ktorých 214 ľudí zomrelo a ďalších 715 sa ťažko zranilo. Najtragickejšie sú zatiaľ cesty Trnavského kraja, kde vyhaslo 36 ľudských životov.
Viac k témam: Dopravné nehody, žilinská polícia, Žilinský kraj
Zdroj: SITA.sk - Od začiatku roka zomrelo na cestách Žilinského kraja 33 ľudí, v porovnaní s vlaňajškom stúpol počet obetí o viac ako desať © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete