Utorok, 11. august 2020
Zamračené  23,7 °C
Mimoriadne správy

Od vraždy dvoch policajtov na košickom sídlisku Dargovských hrdinov uplynulo 25 rokov

 Webnoviny  20. január 2020  43
Od vraždy dvoch policajtov na košickom sídlisku Dargovských hrdinov uplynulo 25 rokov

20.1.2020 (Webnoviny.sk) - Presne 25 rokov v pondelok uplynulo od brutálnej vraždy dvoch policajtov, ktorí prišli o život počas služby na košickom sídlisku Dargovských hrdinov.

Počas preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na odhaľovanie bytových krádeží ich zavraždili dvaja Bielorusi. Kolegovia si ich v pondelok uctili pietnou spomienkou.

Ako informovala košická krajská polícia, dvaja košickí kriminalisti, 27-ročný Ľubomír Palacký a 26-ročný Ladislav Nistor, kontrolovali na Adlerovej ulici dvoch podozrivých mužov.

Po výzve na predloženie dokladov jeden z nich vytiahol zbraň a šesťkrát strelil do Ľubomíra Palackého, ktorý bol na mieste mŕtvy. Ladislav Nistor sa snažil zabrániť útoku, páchateľ ho strelil do brucha a následne ho usmrtil ranou do tyla.

Ako informovala polícia, oboch minister vnútra povýšil do hodnosti inšpektorov in memoriam. Jedného z Bielorusov súd odsúdil na 12 rokov väzenia, druhého na 24 rokov, ktoré si odpykali na Slovensku a následne ich deportovali.

Viac k témam: policajti, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Od vraždy dvoch policajtov na košickom sídlisku Dargovských hrdinov uplynulo 25 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.