Štvrtok, 5. august 2021
Oblačno  14,3 °C
Mimoriadne správy

Obvinený právnik z akcie Plevel 3 bude stíhaný na slobode, súd nezistil dôvod na väzbu

 Webnoviny  10. máj 2021  63
Obvinený právnik z akcie Plevel 3 bude stíhaný na slobode, súd nezistil dôvod na väzbu

10.5.2021 (Webnoviny.sk) - Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) nevzala do väzby obvineného právnika Dušana Ch. Vyplýva to zo stanoviska súdu, ktoré poskytla Zuzana Zvalová z kancelárie predsedu ŠTS.

„Súd nezistil dôvod ani na kolúznu a ani na preventívnu väzbu," skonštatovala v stanovisku sudkyňa Pamela Záleská.

Zadržali dvoch právnikov


Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v stredu 5. mája zadržali v Žiline v rámci akcie Plevel 3 právnikov Pavla K. a Dušana Ch. Obaja boli obvinení z viacerých trestných činov korupcie.

Zároveň v tomto prípade obvinili aj bývalého sudcu za zločin prijímania úplatku a jednu osobu mimo justičného prostredia za trestný čin podplácania.

Korupčná schéma


Podľa polície obvinenia súvisia s rozkrývaním rozsiahlej korupčnej schémy na žilinských súdoch, ktorej aktéri mali za úplatky ovplyvňovať trestné veci v prospech trestne stíhaných osôb.

V prípade Pavla K. polícia väzbu nežiadala, naopak, na súd prokuratúra predložila návrh dohody o vine a treste.

Viac k témam: akcia Plevel, akcia Plevel 3, korupcia, podplácanie, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinený právnik z akcie Plevel 3 bude stíhaný na slobode, súd nezistil dôvod na väzbu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.