Streda, 21. október 2020
Slnečno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Obvinená Jankovská ostane vo väzbe, Cviková ide na slobodu

 Webnoviny   8. október 2020  27
Obvinená Jankovská ostane vo väzbe, Cviková ide na slobodu

8.10.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika J. a obvinený sudca Richard M. ostávajú vo väzbe. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 1T NS SR na štvrtkovom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti obvinených proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 21. septembra, ktorým bola týmto obvineným predĺžená lehota trvania väzby do 11. marca 2021.

„Vo vzťahu k obvineným Monike J. a Richardovi M. sa senát najvyššieho súdu v plnej miere stotožnil s názorom sudcu pre prípravné konanie,” povedala Važanová.

Súd zároveň zamietol aj sťažnosť prokuratúry vo veci rozhodnutia ŠTS nepredĺžiť väzbu obvinenej Denisy C. „Vo vzťahu k obvinenej Denise C., ktorej končí základná lehota trvania väzby v prípravnom konaní 11. októbra, na rozdiel od názoru sudcu pre prípravné konanie, senát pre neexistenciu kolúzneho dôvodu väzby túto obvinenú ihneď prepustil z väzby na slobodu a neponechal ju v nej do 11. októbra,” dodala Važanová.


Bývalú štátnu tajomníčku Moniku J., sudkyňu Denisu C. a sudcu Richarda M. zadržali v marci spolu s ďalšími sudcami pre podozrenie z korupcie počas policajnej akcie Búrka. Národná kriminálna agentúra (NAKA) v tejto kauze obvinila 18 osôb a z nich 13 sudcov, pričom niektorí sú stíhaní na slobode, iní väzobne.Viac k témam: súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Obvinená Jankovská ostane vo väzbe, Cviková ide na slobodu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.