Štvrtok, 13. august 2020
Prevažne slnečno  23,7 °C
Mimoriadne správy

Obec Korytárky zasiahla prietrž mračien. Voda vytopila domy, poškodila cesty a zosunul sa aj svah

 Webnoviny  21. júl 2020  31
Obec Korytárky zasiahla prietrž mračien. Voda vytopila domy, poškodila cesty a zosunul sa aj svah

21.7.2020 (Webnoviny.sk) - Prietrž mračien nad obcou Korytárky v Detvianskom okrese v pondelok trvala hodinu a pol a jej následkom sú značné škody pre obec. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Dušan Mitter, začalo to približne o 17:00 a podľa pamätníkov také niečo si nepamätajú 70 rokov.

Aktuálne v obci spisujú a rátajú škody, aby vedeli, čo bude treba opravovať. „Škody na komunikáciách odhadujeme na 100- až 150-tisíc eur,“ konkretizoval starosta.

Okrem zničených miestnych komunikácií sa pri základnej škole zosunula časť svahu a vytopilo 20 rodinných domov. „Museli sme odčerpávať vodu, s čím nám pomáhali záchranné zložky z okresov Detva, Zvolen a Krupina. Bolo tu 11 hasičských vozidiel a pomáhalo 34 profesionálnych aj dobrovoľných hasičov,“ popísal Mitter s tým, že záchranné práce sa skončili pred polnocou po tom, ako po 23:00 začala voda opadávať.

„Voda vytopila pivnice, v strede cesty vyvierala voda, pričom cesty nám zosunulo a poškodilo,“ popísal živel zástupca starostu a podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Roman Malatinec s tým, že rozpočet obce je 300-tisíc a toto je pre nich likvidačné. Ako ďalej uviedol starosta, po zrátaní škôd sa so žiadosťou o pomoc obrátia na okresný úrad, prípadne iné inštitúcie.

Viac k témam: prietrž mračien, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Obec Korytárky zasiahla prietrž mračien. Voda vytopila domy, poškodila cesty a zosunul sa aj svah © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.