Piatok, 15. november 2019
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

O novom šéfovi najvyššieho súdu rozhodne súdna rada, Švecová podala na Harabina viacero podnetov

 Webnoviny  14. august 2019  22
O novom šéfovi najvyššieho súdu rozhodne súdna rada, Švecová podala na Harabina viacero podnetov

14.8.2019 (Webnoviny.sk) - Odchádzajúce šéfka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová sa nechce vyjadrovať ku kandidátom, ktorí by ju mali nahradiť vo funkcii. Ako v stredu ďalej uviedla na tlačovej besede, to je problémom Súdnej rady SR.

Traja kandidáti


"Súdna rada rozhodne, mala by teda zvoliť väčšinou svojich členov môjho nástupcu," povedala. Ako kandidáti na post predsedu najvyššieho súdu sa zatiaľ spomínajú bývalá predsedníčka súdnej rady Jana Bajánková, bývalá šéfka Ústavného súdu SR Ivetta Macejková alebo bývalý dvojnásobný predseda NS SR Štefan Harabin.

"Predpokladám, že každý ďalší kolega s výnimkou toho menovaného sudcu by bol schopný skutočne pokračovať v tých tendenciách, ktoré sme nastavili," povedala Švecová.

Niektoré disciplinárne návrhy boli odmietnuté


Na Harabina Švecová podľa vlastných slov v priebehu svojho funkčného obdobia na čele NS SR podala 10 disciplinárnych návrhov. Niektoré však boli odmietnuté a o ostatných sa vôbec nejednalo. "Toto je skôr otázka na súdnu radu, pretože najvyšší súd nemá kontrolnú právomoc nad disciplinárnymi senátmi," zdôraznila.

Švecová uviedla, že sa vracia do pozície predsedníčky senátu na najvyššom súde. "Ja som predsedníčkou senátu a záleží od rozvrhu práce, v akom senáte budem pracovať," povedala. Zároveň je zvolenou kandidátkou na sudkyňu Ústavného súdu SR.

Zdroj: Webnoviny.sk - O novom šéfovi najvyššieho súdu rozhodne súdna rada, Švecová podala na Harabina viacero podnetov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.