Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Nový predseda Hlasu Šutaj Eštok už nebude pôsobiť na poste generálneho manažéra strany
Webnoviny 1. jún 2024 546
1.6.2024 (SITA.sk) - Novozvolený predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok už nebude pôsobiť na poste generálneho manažéra strany.
Uviedol to na tlačovej besede politického subjektu po sneme, ktorý sa konal v Košiciach. Doplnil, že čoskoro plánuje ohlásiť meno osoby, ktorá by ho na tomto poste mohla nahradiť.
Zmenili stanovy
Delegáti strany na sneme prijali i zmenu stanov politického subjektu, pričom zaviedli funkciu takzvaného zakladajúceho predsedu strany.
Ide o čestnú funkciu, tento zakladajúci predseda sa bude môcť vyjadriť k politike či programu strany. „Som nesmierne rád, že Peter Pellegrini bude navždy zakladajúcim členom Hlasu," vyjadril sa Šutaj Eštok.
Žiadna radikalizácia
Nový šéf Hlasu poprel, že by sa jeho zvolením za predsedu strana v akomkoľvek smere zradikalizovala. Uviedol, že chce stranu viesť v zmysle Pellegriniho odkazu, ale zároveň priniesť i vlastné charakteristiky.
Za svoju víziu označil to, aby politika bola o ľuďoch, nie o žabomyších vojnách medzi politikmi.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Snem strany Hlas-SD v Košiciach, Pellegrini sa vzdal postu predsedu (fotografie)
Viac k témam: Snem strany
Zdroj: SITA.sk - Nový predseda Hlasu Šutaj Eštok už nebude pôsobiť na poste generálneho manažéra strany © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete