Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Novovznikajúce ministerstvo cestovného ruchu a športu má už kompletné vedenie, Krišanda vymenil jeden rezort za druhý
1.2.2024 (SITA.sk) -
- aktualizované 1.februára, 11:30
Vedenie nového Ministerstva cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) je už kompletné. Spolu s ministrom Dušanom Keketim (nominant SNS) budú v čele tohto rezortu štátni tajomníci od 1. februára Marek Harbuľák pre cestovný ruch a od 2. februára Ján Krišanda pre šport.
Vláda na návrh ministra vymenovala vo štvrtok oboch štátnych tajomníkov, zároveň odobrila od 1. februára Pavla Sýkorčina ako generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva.
Krišanda vymení ministerstvá
Marek Harbuľák bol doteraz prezidentom Zväzu cestovného ruchu Slovenskej republiky (ZCR) a Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS). Ján Krišanda zmení post štátneho tajomníka pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR na rovnakú pozíciu na novom ministerstve.
Vládny kabinet na ho štvrtkovom rokovaní odvolal z funkcie a novým štátnym tajomníkom rezortu školstva bude od 2. februára Ján Hrinko.
Vytvorenie nových programov
Kabinet takisto schválil vytvorenie nových programov v rámci programovej štruktúry ministerstva cestovného ruchu a športu, a to tvorba a implementácia politik, rozvoj a podpora cestovného ruchu a rozvoj a podpora športu.
Keketi má zabezpečiť vytvorenie spomínaných nových programov ministerstva prostredníctvom Rozpočtového informačného systému. Vytvorenie programov je potrebné, aby bolo možné rozpísať výdavky štátneho rozpočtu pre kapitolu nového ministerstva.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Vedenie
Zdroj: SITA.sk - Novovznikajúce ministerstvo cestovného ruchu a športu má už kompletné vedenie, Krišanda vymenil jeden rezort za druhý © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk