Utorok, 29. september 2020
Oblačno  9,2 °C
Mimoriadne správy

Nigel Baker sa stal novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku

 Webnoviny   3. september 2020  36
Nigel Baker sa stal novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku

3.9.2020 (Webnoviny.sk) - Novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku je Nigel Baker. Poverovacie listiny odovzdal do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej počas štvrtkovej ceremónie v Prezidentskom paláci. V tlačovej správe o tom informovala Monika Holečková z britskej ambasády v Bratislave.

Ako ďalej priblížila, veľvyslanec nastupuje po Andym Garthovi, ktorý viedol diplomatickú misiu v Bratislave od septembra 2014 a vracia sa na Ministerstvo zahraničných vecí do Londýna.

Nigel Marcus Baker nastúpil do diplomatickej služby v roku 1989. V rokoch 1993 – 1996 pôsobil na britskom veľvyslanectve v Bratislave ako zástupca vedúceho misie. Pôsobil tiež pre britské veľvyslanectve v Prahe ako druhý tajomník pre ekonomické záležitosti, na Ministerstve zahraničných vecí či ako veľvyslanec Jej Veličenstva v Bolívii.

Viac k témam: britské veľvyslanectvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Nigel Baker sa stal novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.