Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Nigel Baker sa stal novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku
Webnoviny 3. september 2020 572
3.9.2020 (Webnoviny.sk) - Novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku je Nigel Baker. Poverovacie listiny odovzdal do rúk prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej počas štvrtkovej ceremónie v Prezidentskom paláci. V tlačovej správe o tom informovala Monika Holečková z britskej ambasády v Bratislave.
Ako ďalej priblížila, veľvyslanec nastupuje po Andym Garthovi, ktorý viedol diplomatickú misiu v Bratislave od septembra 2014 a vracia sa na Ministerstvo zahraničných vecí do Londýna.
Nigel Marcus Baker nastúpil do diplomatickej služby v roku 1989. V rokoch 1993 – 1996 pôsobil na britskom veľvyslanectve v Bratislave ako zástupca vedúceho misie. Pôsobil tiež pre britské veľvyslanectve v Prahe ako druhý tajomník pre ekonomické záležitosti, na Ministerstve zahraničných vecí či ako veľvyslanec Jej Veličenstva v Bolívii.
Viac k témam: britské veľvyslanectvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Nigel Baker sa stal novým veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu