Utorok, 24. marec 2026
Mimoriadne správy
- Rusko obnovilo štart rakety zo štartovacieho miesta 31 na Bajkonurskom kozmodróme – VIDEO
- Kuba sa snaží obnoviť dodávky elektriny po novom výpadku prúdu, krajina čelí vážnym problémom
- V Taliansku sa začalo dvojdňové referendum o reforme súdnictva
- Blízky východ na pokraji eskalácie, rakety, drony a hrozby rozsiahleho konfliktu
- Masívny protest v Prahe proti Babišovej vláde, do ulíc vyšli desaťtisíce ľudí – FOTO
Niektorí politici si pri téme terorizmu volia nebezpečnú cestu, reaguje Žitňanská na Ficov výrok
BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) - Viacero politikov podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) volí nebezpečnú cestu pri témach o migrantoch, terorizme či Rómoch.
"Ja som sa vždy snažila vyhraňovať voči vyjadreniam na adresu akýchkoľvek menšín, vrátane premiérových výrokov. Vnímam ministerstvo spravodlivosti, ako tých, ktorí majú zastrešovať tému ľudských práv a preto bude pre nás veľkou výzvou otvárať diskusiu pre kultivovanie spoločnosti," uviedla Žitňanská, ktorá doplnila, že je pripravená byť ofenzívnejšou pri otváraní debát o náročných témach.
Premiér Robert Fico (Smer-SD) napríklad ešte v sobotu 20. januára v programe Sobotné dialógy z dielne RTVS spomenul v súvislosti s rozvojom cestovného ruchu, že turisti chcú mať pokoj od moslimov či teroristických akcií. "Nechcú prísť niekam, kde hrozia výbuchy, alebo kde ich na námestiach otravujú moslimovia," uviedol v relácii Fico.
Odporúčame:
Aktualizované: Osobnosti vyzývajú premiéra Fica, aby prestal urážať ľudí pre ich náboženské vyznanie
Podľa ministerky spravodlivosti sú obdobné vyjadrenia nebezpečné, rovnako ako postoj politikov, ktorí sa diskusiám o rozsiahlych spoločenských problémoch schválne vyhýbajú.
Náročné spoločenské témy ako napríklad migrácia, Rómovia, terorizmus či bezpečnosť si podľa Žitňanskej vyžadujú dostatočnú diskusiu. Na záver dodala, že jej rezort pôjde celoplošne v roku 2018 takzvane "proti prúdu" a bude chrániť a zastávať princípy liberálnej demokracie.
Viac k témam: Lucia Žitňanská, migranti, Robert Fico, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Niektorí politici si pri téme terorizmu volia nebezpečnú cestu, reaguje Žitňanská na Ficov výrok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ministerstvo obrany upozorňuje na presuny vojenskej techniky na Slovensku
Ocenili najpredávanejších slovenských autorov. Zlaté a Platinové knihy aj Zlaté pero poznajú svojich víťazov
Americkí vojenskí inštruktori používajú v Nigérii drony len na prieskum a zber informácií
Masívny protest v Prahe proti Babišovej vláde, do ulíc vyšli desaťtisíce ľudí – FOTO