Streda, 30. september 2020
Oblačno  9,2 °C
Mimoriadne správy

Niektoré tatranské chodníky sú uzatvorené, dôvodom je riziko padania konárov a stromov

 Webnoviny   7. júl 2020  61
Niektoré tatranské chodníky sú uzatvorené, dôvodom je riziko padania konárov a stromov

7.7.2020 (Webnoviny.sk) - Zeleno značený chodník vedúci Javorovou dolinou do sedla Sedielko a modro značený turistický chodník vedúci Zadnými Meďodolmi do Kopského sedla vo Vysokých Tatrách sú uzavreté.Dôvodom je bezprostredné riziko padania suchých a odumretých konárov a stromov na chodníky. Informuje o tom Horská záchranná služba na svojej oficiálnej stránke. Chodníky uzavreli Štátne lesy Tatranského národného parku.

K odstráneniu týchto stromov v blízkosti turistických chodníkov môžu Štátne lesy TANAPu pristúpiť až po období hniezdenia vzácnych druhov, teda od 1. septembra. Dovtedy budú turistické chodníky pre verejnosť uzavreté,” upozorňujú horskí záchranári.

Viac k témam: chodník, Horskí záchranári, pád stromu, popadané stromy, turistika
Zdroj: Webnoviny.sk - Niektoré tatranské chodníky sú uzatvorené, dôvodom je riziko padania konárov a stromov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.