Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Neznámy páchateľ posprejoval pamätník tureckých vojakov v Bratislave nacistickými symbolmi – FOTO
Webnoviny 1. apríl 2025 348
1.4.2025 (SITA.sk) - Neznámy páchateľ poškodil pamätník tureckých vojakov v Bratislave. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Katarína Bartošová, v pondelok 31. marca krátko pred 12:00 prijali na čísle 158 oznámenie, že na cintoríne v druhom bratislavskom okrese niekto poškodil pamätník tureckých vojakov. Neznámy páchateľ postriekal pamätník zeleným sprejom rôznymi nacistickými symbolmi.
"Týmto konaním v zmysle zákona prejavil sympatie k skupine, hnutiu, či ideológii, ktoré smerujú alebo v minulosti smerovali k potláčaniu základných práv a slobôd a rovnako aj spôsobil škodu v doposiaľ presne nezistenej výške," uviedla hovorkyňa s tým, že výška škody bude predmetom ďalšieho dokazovania.
Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potláčaniu základných práv a slobôd v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci. Pri preukázaní viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody vo výške šesť mesiacov až tri roky.
Viac k témam: Bratislava, bratislavská policajná hovorkyňa, Pamätník, poškodenie, poškodzovanie cudzej veci, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk - Neznámy páchateľ posprejoval pamätník tureckých vojakov v Bratislave nacistickými symbolmi – FOTO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu