Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Neznámy páchateľ láka od ľudí peniaze cez falošný profil ministra Rašiho

 Webnoviny  18. január 2024  92  
Neznámy páchateľ láka od ľudí peniaze cez falošný profil ministra Rašiho

18.1.2024 (SITA.sk) - Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši upozorňuje na svoj falošný profil na sociálnej sieti Facebook.

Neznámy páchateľ prostredníctvom neho žiada za sprostredkovanie finančnej pomoci poplatok vo výške 470 eur. Podľa ministra ide o nepravdivé a zavádzajúce údaje. Rašiho na túto skutočnosť upozornil jeden z fanúšikov, profil už nahlásil ako falošný. Minister sa zároveň rozhodol podať trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre.

„Mám za to, že týmto spôsobom dochádzalo k zasahovaniu do mojich práv na súkromie, zachovanie cti a dobrej povesti. Osoby, ktorým je umožnené pristúpiť k uvedenému falošnému profilu, boli uvádzané do omylu v otázke majiteľa profilu. Zároveň pomocou tohto falošného profilu mne neznáma osoba vystupovala neoprávnene verejne v mojom mene,“ priblížil Raši.

V prípade vytvorenia falošného profilu mohlo podľa ministra prísť k naplneniu skutkovej podstaty niektorého z trestných činov v zmysle trestného zákona, najmä trestného činu nebezpečného elektronického obťažovania.

Viac k témam: Falošný profil, Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR
Zdroj: SITA.sk - Neznámy páchateľ láka od ľudí peniaze cez falošný profil ministra Rašiho © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.